43 ЗАКОНУ ГРОШЕЙ. АВТОР В.В. ТУРОВ.
Передмова.
Якось так сталося, що особисто я часто серед оточуючих мене людей, в тому числі бізнесменів, стикаюся з ситуаціями, коли «не вистачає грошей» або «немає грошей» та іншими подібними речами.
У той же час через мене «пройшли» тисячі і тисячі бізнесменів, у яких з грошима завжди все в порядку - вони просто є, тому що їх не може не бути. А якщо їх немає прямо зараз, то все, що потрібно зробити, це піти і «взяти» їх, мається на увазі заробити. Але заробити навіть не в сенсі «тяжкою працею добути гроші», а в сенсі «матеріалізувати гроші», а це різні речі.
І ось, розглядаючи уважно ці дві категорії людей, «у яких вічно немає грошей» і тих, у яких «гроші є завжди», я помітив, що ті, у яких гроші є завжди - здебільшого дотримуються найпростіші закони поводження з грошима, закони відношення до грошей.
Відразу скажу, частина цих даних я отримав, вивчивши деякі роботи Л. Рона Хаббарда, частина отримав від своїх друзів, а частина дісталися мені особистим досвідом шляхом проб і помилок.
Я викладу ці речі у вигляді невеликих заміток без вибудовування їх за ступенем важливості. Тобто те, що буде написано першим, не означає, що це найважливіше дане. Краще привчити себе використовувати всі ці закони в комплексі.
Отже, поїхали!
1-й закон - «Гроші є».
Розпочніть відтворення, зрозумійте цю простоту. Гроші просто є! Вони є завжди! Вони є скрізь! Вони завжди у мене є! - це та думка, яку просто маєте в голові. Ви їх маєте так само, як ви маєте тіло або черевики. Ви ж не турбуєтеся про втрату черевик, виходячи на вулицю. Так і з грошима, не варто про них турбуватися - вони просто у вас є. В одній з робіт Хаббард написав, що «гроші це ідея, заснована на впевненості». Що ж, ось вам ідея «у мене є гроші» - додайте до неї вашу впевненість, що вони у вас є і, повірте моєму досвіду, вони у вас будуть. Вони у вас будуть. Але вони у вас будуть тільки тоді, коли ви впевнені на сто відсотків, що вони у вас ВЖЕ Є. І, будь ласка, до біса ваші думки про існуючу реальність, яка існує насправді, тверезому підході та іншої нісенітницю, що говорить вам, що денегто насправді немає.
Звичайно, тим чи іншим чином вам доведеться вичистити все помилкові дані, отримані вами в минулому, включаючи дитинство. Можливо, хтось з вашого оточення говорив вам, що «гроші є тільки у повій і злодіїв», що «гроші псують людину» та інше. З такими висновками багато не заробиш.
Подивіться на це по-іншому: чим більше грошей, тим більше можна зробити добрих справ. За допомогою грошей (в тому числі) ви можете багато досягти, посилити свої особистісні якості, отримати гарну освіту, подивитися краси світу - адже на все це потрібні гроші.
Щоб бути багатим, потрібно любити багатство, захоплюватися здатними і багатими, брати з них позитивний приклад, а не заздрити і тим більше ненавидіти.
Ще раз, ось що працюють умовиводи - «гроші у мене є! Їх просто дівати нікуди! У мене проблема як їх витратити! Вони мене просто дістали, всі йдуть і йдуть! » і так далі. Такий повинен бути ваш підхід в частині грошей при використанні цього першого закону.
2-й закон — «Деньги пахнут».
Іноді гроші пахнуть свіжим повітрям і насолодою, іноді трупами, іноді зламаними долями, а іноді у них запах вашого поту і крові, а найчастіше це запах рабської праці. Вам вирішувати, чим будуть пахнути ваші гроші. Але з досвіду можу сказати наступне: іноді буває так, що тебе вчили і нарешті навчили заробляти гроші, і заробляти дуже непогано, але ці гроші з душком - вони отримані від продукту, проданого завдяки відкатів, або вони отримані шляхом обману держави чи, не дай бог, від продажу наркотиків і так далі. Вони просто з душком. І ти став профі в зароблянні «грошей з душком». Ти знаєш про це все. Ти в цьому майстер і, звичайно, у тебе море виправдань, чому це нормально. Ну ... в цьому випадку перехід від грошей з нудотним запахом до грошей, пахне гірським повітрям, врятованими життями або справжнім, непідробним задоволенням, буде важким. Шлях буде ну дуже нелегким. І все ж воно того варте - мати гроші, що пахнуть свіжим дзвінким повітрям, а не свіжими могилами.
3-й закон - «Заробляйте гроші до того, як вони вам будуть потрібні».
Яка простота! І як складно буває це зрозуміти і тим більше зробити. І все ж - заробіть гроші до того, як вони вам будуть потрібні!
Добре! Давайте розберемо більш детально, що ж означає ця фраза?
По-перше, це означає - заробляйте більше, ніж вам потрібно для задоволення всіх ваших потреб і потреб вашої родини (до речі, це відноситься і до компанії). Звичайно, ви можете сказати, що потреби будь-якої людини безмежні, і коли у нього є квартира, він хоче власний будинок. Коли є будинок, він хоче віллу. Коли є вілла, він хоче ще віллу, плюс літак, плюс яхту, плюс ....... Що ж, відмінна гра - ось і заробляйте більше, ніж вам потрібно. З іншого боку, ніхто не забороняє вам встановити розумні межі потреб, але пам'ятайте, що це пастка. Буде набагато краще, якщо ви періодично будете задирати і задирати свою планку «розумних» потреб. Це просто гра, а закони гри я напишу нижче.
По-друге, ця фраза означає «розумне фінансове планування майбутніх витрат». Подивіться вперед, прикиньте, на що вам будуть потрібні гроші в найближчий рік. Сядьте і ЗАПИШІТЬ (чуєте, сядьте і запишіть) всі ваші плани за видатками на майбутній рік. І, будь ласка, не орієнтуйтеся на наявний дохід. Зараз поясню, людина сидить на заробітну плату, якої ледь вистачає на їжу та деякий одяг. Звичайно, орієнтуючись на свій нинішній дохід він не може написати «куплю квартиру», але, не відриваючись повністю від реальності, може все-таки написати щось близьке до покупки квартири. Може всетаки захотіти, йо-майо, її купити. Може все-таки піти і вибрати її, а потім почати створювати своє життя під нові завдання і цілі ?! І тоді ми заробимо гроші до того, як нам буде потрібно їх витратити на нову квартиру? Хто сказав, що це неможливо? Ви? Так поміняйте свої умовиводи.
Ще приклад другої дефініції. Ви збираєтеся поїхати за кордон на якийсь навчання. Це навчання зажадає від вас великих витрат, припустимо сто тисяч доларів. Варіанти: взяти в борг і поїхати зараз і отримати всі приголомшливі перемоги і успіхи від навчання зараз ... .. або перенести поїздку на пізніший термін і спочатку заробити гроші до того, як ви туди поїдете, до того, як вони вам реально потрібні. Відповідь однозначна - заробити і потім їхати. Це і є розумне фінансове планування майбутніх витрат.
Це і означає закон «заробіть гроші до того, як вони вам будуть потрібні». Так що все просто.
По кожному з викладених тут законів можна (і, напевно, потрібно) було б написати цілу статтю або прочитати цілу лекцію. Можливо коли-небудь я так і зроблю. А поки просто продовжу викладати самі закони з короткими коментарями.
4-й закон - «Гроші легше заробити, ніж взяти в борг».
Я і це проходив. Як мені колись здавалося, ну ось ... Ось зараз проблеми, кредитори не просто тиснуть, вони загрожують, вони не дають спати ночами, сім'ю сховав, менти відмовляються допомагати, бандити не на твоєму боці ... Ну ось я зараз візьму в борг і все буде добре. Не буде. Тобі доведеться, якщо ти звичайно хочеш нормально жити, зупинити це порочне коло «перехоплювання в борг». Тобі доведеться через це пройти, не ховаючись і не уникаючи - зустрітися з кредиторами, бандитами, з самим чортом лисим і всіх їх залагодити, всіх їх змусити чекати. А самому засукати рукава і заробляти. Так, буває таке, що ви стикаєтеся з паровим катком під назвою банк, де у вас закладено майно і його втрата перевищить в рази суму вашого боргу. Що ж, в цій ситуації буде розумніше взяти в борг, закрити проблему, але вирішити для себе, що ви взяли в борг востаннє. Вирішити це по-справжньому. Вирішити так, що навіть якщо вам і вашій родині доведеться голодувати, ви більше не будете брати гроші в борг. У наш час важко померти від голоду. Просто не дадуть. А, відповідно, це правило не дасть вам жодного шансу на відступ. Вам буде важко. У вас буде ломка, вас буде плющить і «ковбасити» - ну нічого. Відвикання від цього наркотику «жити в борг» завжди супроводжується ламкою. Від цієї ломки ще ніхто не вмирав, а ось здатності мати гроші завжди зростали. вас буде плющить і «ковбасити» - ну нічого. Відвикання від цього наркотику «жити в борг» завжди супроводжується ламкою. Від цієї ломки ще ніхто не вмирав, а ось здатності мати гроші завжди зростали. вас буде плющить і «ковбасити» - ну нічого. Відвикання від цього наркотику «жити в борг» завжди супроводжується ламкою. Від цієї ломки ще ніхто не вмирав, а ось здатності мати гроші завжди зростали.
5-й закон - «Ніколи не беріть гроші в борг на життя або на« проїдання в компанії ».
З урахуванням написаного вище подивимося на це трохи з іншої точки зору. Коли ви берете гроші не на створення нових грошей (про це нижче), а на життя ви ... тут відбувається безліч жахливих речей: ви можете почати відчувати, як би трохи себе неповноцінно; ви розписуєтесь в вашу нездатність подбати про себе самостійно; ви принижуєте себе; ви ... у вас не все в порядку з вашої етикою; ви починаєте интровертированному і схлопивается свій простір і так далі, і тому подібне.
А коли ви, очолювана вами компанія, берете кредит або в борг на заробітну плату, на оплату комунальних витрат або на оренду - з вами і з вашими співробітниками відбуватиметься все те ж саме, що описано вище в цьому розділі. Тільки все буде гірше - на вас буде тиснути відповідальність, ви фізично на тілі будете відчувати цей тиск, ви почнете погано спати, багато хто починає потроху пити. Удома вам стане незатишно, ви почнете гарчати на дружину, шукати винних, хтось вдаряється в пошуки віддушини і спокою на стороні з коханкою .... Так, мій друг - тут, хочете ви того чи ні, буде відбуватися багато різних «чудес». Звичайно, якщо без описаних мною крайнощів, то немає ніяких проблем перехопити гроші в борг на компанію, щоб закрити тимчасові касові розриви. Але, полюбому, навіть ця дрібниця буде в тій чи іншій мірі означати, що ви не домоглися від співробітників виробництва, у вас не досконале фінансове планування, а можливо проблеми в області продажів, PR або продукт поганий ... .все що завгодно, причин може бути багато, але серед них є одна головна - ви як керівник не справляєтеся зі своїми обов'язками. І або ви зможете перемкнути в своїй голові тумблер в правильному напрямку і змусите йти справи правильно, або вас потрібно терміново змінити на того, хто зможе виправити ситуацію. Інших рішень тут немає. І або ви зможете перемкнути в своїй голові тумблер в правильному напрямку і змусите йти справи правильно, або вас потрібно терміново змінити на того, хто зможе виправити ситуацію. Інших рішень тут немає. І або ви зможете перемкнути в своїй голові тумблер в правильному напрямку і змусите йти справи правильно, або вас потрібно терміново змінити на того, хто зможе виправити ситуацію. Інших рішень тут немає.
6-й закон - «Якщо береш-таки гроші в борг, бери їх під щось, що тобі належить і з чим ти готовий легко розлучитися».
Ось так це просто. І мова навіть не про те, що ти повинен віддати щось в заставу, мова просто про те, що свої зобов'язання потрібно виконувати, якщо звичайно ти не хочеш отримати клеймо необов'язкового товариша, з яким не можна довіряти. Насправді довіру коштує дорожче тієї речі, яку ти міг би продати, щоб виконати свої зобов'язання. Відновлення довіри завжди обходитися дорожче тимчасової втрати якоїсь конкретної речі, яку доводиться продати, щоб повернути борг вчасно. А ще ця готовність чимось пожертвувати дисциплінує і змушує пошевеливаться. Не хочеться розлучатися з речами - ворушіться. Але завжди пам'ятай - клеймо базіки обійдеться тобі в рази дорожче. І питання тут навіть не в тому, що люди будуть про тебе думати, люди сьогодні подумали, а завтра забули, є речі гірші втраченої репутації надійного людини. Питання тут в тому, що як би ти себе не заспокоював, як би ти себе не виправдовував - ти сам будеш себе ламати, тиснути, стратити, бо немає поруч з тобою ката сильніше, ніж ти сам. Так що цей закон працює, як закон всесвітнього тяжіння, і скасувати його не вдасться.
7-й закон - «З урахуванням 6 закону гроші можна брати в борг тільки на створення нових грошей».
Гроші це енергія. Якщо ви берете енергію в борг на створення нової енергії і берете їх під щось, з чим ви можете легко розлучитися, тоді - вперед. Сідаємо і вважаємо: беремо кредит в 10 мільйонів під 20 відсотків річних. Швидкість оборотності місяць. За рік гроші обернуться 12 разів. На кожному оберті заробляємо 20 відсотків. При цьому після виконання всіх-всіх зобов'язань, пов'язаних з обігом грошей (зарплати, податки, транспорт, відкати, накладні витрати, комуналка, відсотки банку, повернення тіла кредиту та інше) від зароблених 20 відсотків залишається 2 відсотки. За 12 місяців це 24 відсотки від 10 мільйонів. Ну ладно - якщо все це так і все це здійсненно, то звичайно, в цьому випадку вигідно взяти кредит, бо ви на ньому заробите.
Або ви зараз знімаєте квартиру і платите за неї 30 тисяч в місяць. А якщо ви купите квартиру по іпотеці, ви будете виплачувати банку 35 тисяч в місяць, але жити будете вже в «своїй» (в лапках) квартирі. І незважаючи на те, що обійдеться вона вам мінімум в два рази дорожче, все ж це вигідна угода з банком, вже якщо немає можливості купити на заздалегідь зароблене. Бог з ним, якщо ви впевнені, що в найближчі 15 років ви зможете нести цю банківську кабалу - тоді вперед. Разом з тим є закон номер 8.
8-й закон - «Ви можете створювати енергію у вигляді грошей з нічого».
Це ось так просто, як я написав. І до тих пір, поки ви в це не повірите, у вас не буде достатньої кількості грошей. Я не знаю, як це пояснити і донести. Але подивіться на тих бізнесменів, які починали з нуля. Чи не на тих, хто «прихватизував» шляхом обману та лестощів трубу на заставних аукціонах (ще та схемку), а на тих хлопців, які все зробили з нуля. Багато хто з них зробили мільярди, почавши з нуля і навіть не беручи гроші на розкрутку. Але навіть коли вони брали гроші в борг на розкрутку, вони їх повертали і все одно виходить, що починали вони з нуля. Тут є певна якість «Х», яким вони володіють і саме завдяки цій якості їм повірили інвестори, банки, друзі.
Може це буде така банальність як:
- попрацював фізично на будівництві - купив комп'ютер;
- використовуючи комп'ютер, провів дослідження ринку по .... «Потреби людей в щастя»;
- продовжуючи працювати на будівництві, з'ясував, що люди вважають «щастям» і скільки вони готові за створення цього щастя для них платити;
- розробив проект «створення щастя», дав рекламу і почав заробляти вже на «щастя»;
- найняв людей, які під твоїм початком продаватимуть багато «щастя».
І так далі і тому подібне. Головне, щоб ваша ідея підкорила світ і за неї люди платили б вам мільйони. Ось вам гроші з нічого.
Простота тут полягає в тому, що першою завжди йде ідея, перевірка попиту, можливе створення попиту (яскравий приклад створення попиту на нові продукти - компанія «Аpple»), а вже потім під усе це обов'язково з'являться гроші. Ідеї народжують гроші. Великі ідеї народжують величезні гроші. Ідея завжди первинна.
Складно в такій маленькій замітці розкрити всі грані цього закону, тому я повторю сам закон - ви можете створювати енергію у вигляді грошей з нічого.
9-закон - «Кількість грошей, яким ви будете мати у своєму розпорядженні, буде дорівнює кількості того, на що ви їх хочете витратити».
І не має ніякого значення, чи є гроші зараз. Не важливо, що всі обставини проти вас. Не важливо, що прямо зараз немає ні ідей, ні думок, та й взагалі реальна дійсність говорить вам, що все це неможливо. Сформулюйте максимально точно, на що ви їх хочете витратити. Опишіть це. Сходіть в магазин і виберіть це. повісьте картинку цього на стіні. Поговоріть з кожним членом сім'ї. Зробіть так, щоб кожен член сім'ї захотів теж це купити і просто почніть працювати над досягненням цієї мети, не звертаючи уваги на існуючі бар'єри, існуючу реальність. Існуюча реальність «дозволяє» вам з горем навпіл зводити кінці з кінцями. Ну так до біса таку реальність. У вас тепер нові великі цілі - ось і створюйте нову реальність під нові цілі. Звичайно це може зажадати від вас сміливості, можливо вам доведеться повністю поміняти життєві звички, поміняти сферу діяльності, посидіти ночами повчитися, вам доведеться пройти через вмовляння близьких не ризикувати та інше. Ну, вам вибирати - злиденна стабільність або драйв разом з безсонними ночами на найближчі кілька років з можливістю пишатися собою і забезпечити собі безбідну старість. З можливістю подбати про дружину і дітей або жити «як усі нормальні люди». Як на мене так краще бути не нормальним і багатим, ніж нормальним, що вимагає від дружини орати, бо «я не раб, щоб вас тут усіх забезпечувати». вам вибирати - злиденна стабільність або драйв разом з безсонними ночами на найближчі кілька років з можливістю пишатися собою і забезпечити собі безбідну старість. З можливістю подбати про дружину і дітей або жити «як усі нормальні люди». Як на мене так краще бути не нормальним і багатим, ніж нормальним, що вимагає від дружини орати, бо «я не раб, щоб вас тут усіх забезпечувати». вам вибирати - злиденна стабільність або драйв разом з безсонними ночами на найближчі кілька років з можливістю пишатися собою і забезпечити собі безбідну старість. З можливістю подбати про дружину і дітей або жити «як усі нормальні люди». Як на мене так краще бути не нормальним і багатим, ніж нормальним, що вимагає від дружини орати, бо «я не раб, щоб вас тут усіх забезпечувати».
10-й закон - я писав про це вище, але хочу виділити це в окремий закон.
Гроші, взяті в борг на особисте споживання, схлопивается ваше простір. Борги вбивають ваші здібності. Борги роблять вас маленьким і нещасним. Ви, взявши гроші в борг на особисте споживання, навіть якщо це щось святе, типу майбутня свобода, ви знищуєте свій творчий хист, і чим сильніше ви будете ставати на шляху до свободи - тим більше ви будете заривати себе і заганяти в пастку. Сумно. Звичайно бувають, як здається, виключення з цього правила. Але тільки ось це здається виняток. Це «виключення», яке себе не зарило, отримуючи свободу в борг, було б в десятки разів сильніше, якби запрацювало гроші, перш ніж вони будуть потрібні.
11-й закон - «Не давайте грошей у борг на особисте споживання».
Ви таким чином позбавляєте людини сили і надаєте йому ведмежу послугу. Хочете йому допомогти - існують тисячі способів допомоги, не даючи грошей в борг. В крайньому випадку дайте йому грошей на благодійність (війна, біженці - всяке буває). Або, якщо це ваша сестра, брат просто допоможіть у міру можливості, не принижуючи їх вашими грошима і стимулюючи їх пошевеливаться.
Але тут є ще одна пастка. Дуже часто, коли ви даєте людині в борг на його особисті потреби, ви за свої ж кровно зароблені наживає собі масу проблем. Як правило, люди, що беруть в борг на особисті потреби, або віддають борг не своєчасно, або взагалі намагаються його не повертати. Іноді справа доходить до абсурду. Боржник може вам сказати: «ну, для тебе це копійки, ну ти що, не можеш без цих грошей прожити» і він починає нести всяку нісенітницю, даючи вам зрозуміти, що ви - нехороша людина. Ви своїми руками зробили так, щоб тепер він вас ненавидів, ви втратили одного, а якщо сума боргу велика, то ви тепер в небезпеці, бо закон «немає людини - немає проблеми» ніхто не відміняв. І все це тільки тому, що ви колись наступили собі на горло, виправдали, «Що і вам може бути важко і вам може доведеться взяти в борг» і дали-таки йому гроші в борг на особисте споживання. Якщо вже даєте гроші в борг на особисте споживання іншій людині, майте на увазі наступне:
- ви повинні бути готові до неповернення боргу. Ви повинні бути готові ці гроші втратити.
- Завжди оформляйте такі речі письмово, а краще оформляйте їх згідно з усіма юридичними тонкощами. І наплювати, що ви даєте одному або брату і що він про вас подумає. Хм. Він подумає, що ви серйозний хлопець, краще з вами не жартувати.
- І зовсім ідеально - оформите заставу на суму вашої позики. І візьміть у цього хлопця щось в заставу, що ви зможете легко продати за половину ціни і повністю покрити суму даної йому позики. І оформите все так, що ця річ перейшла до вас у власність в одну хвилину на першу ночі після закінчення дати повернення боргу.
- А якщо ви не хочете все це робити, не хочете мати можливий гемморой, не хочете зіпсувати відносини - тоді не давайте гроші в борг на особисте споживання.
- І, звичайно, навчитеся говорити «НІ». І яким би не було ваше миле «ТАК», неприємне «НІ» врятує вашу нервову систему і зробить ваше життя і життя прохача більш щасливою.
12-й закон - «Умійте витрачати гроші даремно».
Ваше ставлення до грошей має бути поблажливим. Легким. Не зациклюйтеся на грошах. Не робіть з грошей культ або ікону. Це просто папірці, які ви раптом вирішили поміняти на щось цінне у вигляді дрібнички на шию коханої жінки. Або просто підіть в магазин і купуйте все, що вам заманеться, не турбуючись про завтрашній день. Вмійте хоч іноді тринькати гроші, по суті, даремно. Я маю на увазі, купуючи щось, без чого легко можна було б обійтися.
Тут є інша сторона цього закону (а може це окремий закон): «Ми маємо те, що ми готові втратити». А коли ви боїтеся щось втратити, то чим більше ви боїтеся це втратити, тим більша ймовірність того, що ви це втратите. Це ставитися до чого завгодно, до грошей, автомобілю, дружині ... до чого завгодно.
Є тут ще одне не до кінця перевірена мною дане. Як написала мені мій виконавчий директор: «Коли сміття викидаєш і викидаєш всякі старі речі, і чистоту наводиш - на тому ж тижні і фінансів більше».
13-й закон - «Спочатку віддай щось цінне, щось, за що тобі готові заплатити, і тільки потім отримай гроші».
Але в будь-якому випадку, отримавши і отримуючи гроші, завжди надавай щось більш цінне, ніж ці нікчемні папірці. «Мені повинні», тому що я є або тому що я ходжу на роботу - це найнадійніший спосіб все життя жити від зарплати до зарплати з періодичної втратою роботи. І це завжди озлобленість на начальство, бурчання, виправдання і життя в тумані, ніколи не збуваються надій.
І тим більше цей закон застосуємо до компаній, націям і державам. Повага, засноване на ядерну бомбу, мізерно в порівнянні з повагою, заснованому на процвітаючою економіці, щасливих і вільних громадян.
14-й закон - «Великі гроші не заробляються на роботі».
Великі гроші заробляються при створенні роботи для інших. Навколо вас повно людей, готових працювати за зарплату. Так дайте їм роботу за зарплату і майте море грошей. Ви зробите щасливими одержувачів получки, давши їм роботу, створивши робочі місця і будете мати купу грошей.
15-й закон - «Якщо ви спрямовуєте всю свою увагу, всю свою енергію на те, щоб взяти в борг - у вас буде багато боргів.
А якщо ви спрямовуєте свою енергію і увагу на те, щоб створити гроші, надавши суспільству щось цінне - у вас буде багато грошей і багато пошани і поваги. Ви завжди отримуєте те, що ви довгий час винагороджуєте своєю енергією і своєю увагою »
16й закон - «Не зв'язуйте своє життя з скигліями і жебрачка».
Нездатність мати гроші це така ж зараза, як грип. Ви і оком моргнути не встигнете, як заразитеся цією хворобою «я нічого не зможу мати».
17-й закон - «Завжди підтримуйте тих, хто сильніший, більш здібні, розумнішими і багатше вас».
Допомагайте їм. Підтримуйте їх! Підсилюйте їх і ви самі станете сильніше і багатше. Рятувати убогих, воно може і почесно, але в такому випадку віддавайте собі звіт, що ви теж рано чи пізно станете убогим і тоді знайдеться хтось, хто вже буде підтримувати ваше убозтво.
18-й закон - «Не витрачайте чесно зароблені гроші в одну харю - харя лопне і гроші буде нікуди складати».
Займіться благодійністю, рятуйте суспільство за свій рахунок. Не чекайте, поки його врятує уряд. Дивно тут те, що чим більше, роблячи це щиро, ви будете витрачати грошей на порятунок суспільства, тим більше ви їх будете мати. Тільки допомагайте щиро, від душі. І допомагайте тим проектам, які спрямовані на творення і на ліквідацію вад суспільства, таких як наркоманія, безграмотність, злочинність та інше. І звичайно допомагайте людям похилого віку та сиротам. Допомагайте діячам мистецтва хоча б тим, що не крадіть їх авторські права, купуючи контрафактні роботи. Спробуйте !!! Просто спробуйте віддати першу тисячу. Далі буде легше.
19-й закон - «Гроші йдуть до того, хто вміє привертати до себе увагу».
Якось мій знайомий негр з Балтірмора, відомий в США юрист, радіючи, показав мені статтю з Нью-Йорк Таймс, де його як професіонала буквально зрівняли з землею. Я у нього запитав: «Чому ти радієш? Це ж розгромна стаття »Він мені відповів:« Ти нічого не розумієш. Вони зробили мені прекрасну рекламу. Тепер мене всі знають. Мені дзвонять і кажуть, ну раз у тебе вже є сумний досвід, і про тебе написала така газета, напевно, ти багато чому навчився і ми тепер хочемо зробити замовлення саме тобі ».
Звичайно краще залучати до себе і своїх продуктів, товарів, послуг позитивне увагу. Але завжди пам'ятайте, що негативне увагу краще, ніж його повна відсутність.
20й закон - «Ніколи і нікому не обіцяйте гроші, якщо ви їх ще не заробили або у вас немає стовідсоткових джерел їх заробітку і ви не можете точно назвати всі джерела надходжень грошей, дати, приблизні суми, а головне, за що точно ви їх отримаєте і які стовідсоткові гарантії їх отримання ».
Просто надія на отримання, просто велика думка про свої здібності мати гроші і так далі - не погано, але не працює. Працює то, що я написав. Працює завжди, всюди, на всіх планетах цьому всесвіті. Зазвичай, пообіцявши гроші, не маючи чітких, надійних джерел їх отримання, а маючи лише надію, людина автоматично починає притягувати до себе невдачі. І якби він не пообіцяв, то можливо його надії б збулися, а тут - як на зло, все проти нього.
21-закон - «Гроші вашої компанії (якщо ви власник цієї компанії) - це не зовсім ваші гроші».
Ваші - тільки засновницькі, а решту грошей належать компанії і знаходяться в розпорядженні ваших співробітників. Це енергія, за допомогою якої ваші співробітники створюють для вас ще більше грошей. І якщо ви будете запускати свою лапу в гроші компанії, ви зрадите співробітників, втратите їх довіру і у вас більше не буде грошей.
22-закон - «Гроші мають своє призначення».
Якщо ви відклали гроші на покупку офісу або кольє для дружини - все, ви поставили на них клеймо. Ви завантажили їх в безодню вод. Ви закопали їх на сто кілометрів під землю. Забудьте про них. І як би важко не було, яким би не було непереборне бажання залізти в кубушку і взяти звідти гроші на якийсь святу справу або ... ну, візьму, щоб .... (Придумайте причину самі), - не робіть цього. Гроші завжди легше заробити, ніж взяти з питаннях кутів. Як тільки ви візьмете гроші, на яких стоїть клеймо «новий офіс» і витратите їх на ... .святое, ви в тій же мірі програєте. Кожна копійка має призначення. Збираєш на машину - копальні на машину і не чіпай їх, поки не підеш в салон за машиною.
Ви, дотримуючись цей закон, можете зіткнутися з купою доказів, «чому» вам потрібно забути про вашу мрію і негайно витратити гроші на щось більш «цінне». Рада - не ведіться. А якщо те, що вам пропонують дійсно більш цінне, так заробіть на це !!!!, не чіпаючи грошей, відкладених на вашу мрію - нове авто або кольє для дружини. Гроші мають своє призначення.
23-й закон - «Створіть грошовий резерв (подушку безпеки) на випадок виникнення проблем і зробіть так, щоб вам ніколи не довелося використовувати цю подушку безпеки».
Але ви помітите, маючи резерв, ви будете легше оперувати грошима, а значить, грошей у вас буде більше.
24-й закон - «За великим рахунком, на цій та інших планетах гроші є в необмеженій кількості тільки у того, хто їх створив і хто володіє всією фінансовою системою. Що ж - створіть свою грошову систему ».
Мабуть, тут потрібно описати все більш детально. Ну да ладно - викресліть цей закон з цього списку.
25-й закон - «Цей закон має відношення до виставлення пріоритетів у витрачанні зароблених грошей».
Звичайно, як здається, перш за все потрібно вкладати гроші в свої здібності або в те, що принесе вам нові гроші. Але це лише удавана річ і це працює погано. Перш за все витрачайте гроші на щось матеріальне для себе і своїх близьких. На щось дуже бажане для себе - створіть бажання витратити гроші на себе. Заохочуйте себе, як джерело доходу, чимось цінним матеріальним - дорога вілла, дорога машина і так далі. Потім не забудьте витратити купу грошей на свій об'єкт для інвестицій, на свою гордість, свою любов - на дружину, дітей, маму ... і тільки потім вкладайте гроші в свої здібності і інвестуйте. Це не абсолют. Ці речі можна і потрібно робити паралельно. Тільки заради бога, не забувайте їх витрачати на себе. Чим більше у вас буде бажання витратити гроші на себе і свою кохану,
26-й закон - «Якщо вам на ваш проект потрібно мільйон доларів, то беріть в борг 1,3 - 1,5 мільйона доларів (під щось, природно)».
Але коли вам потрібен мільйон, і ви просите у банку мільйон - банк вам дасть тільки півмільйона. Так влаштовані банки. Їх мета вас пограбувати. Відмовтеся від такої «допомоги» - це пастка. Найменша ваша помилка в бізнесі, і ви - жебрак. Так що краще мати те, що маєш, ніж бути жебраком »
27-й закон - «У той же час той, хто не ризикує, той працює за зарплату».
Так що ризикуйте, але завжди, коли ви ризикуєте, будьте готові залишитися без штанів. Розумієте, якщо ви плануєте перемогти - прекрасно. Надсилайте всі сили на перемогу. Але перед тим як ви почнете, прорахуйте і подивіться на те, що буде, якщо ви програєте. І якщо ви готові програти - тоді вперед до перемоги. Якщо ви не готові програти - не лізьте, бо швидше за все ви програєте.
28-й закон - «Ваш дохід прямо пропорційний вашої здатності позитивно контролювати гроші».
Гроші люблять облік і контроль. Якщо ваш фіндиректор не в змозі по пам'яті назвати вам точні цифри, скільки ваша компанія заробила в минулому місяці, в минулому кварталі, на минулому тижні - він не в змозі контролювати гроші, і я не думаю, що він хороший фіндиректор. Продуктивний людина, здатна мати і контролювати гроші, завжди знає, скільки він і його компанія заробили, скільки і куди витратили, і у нього завжди є ці дані під рукою. Гроші люблять контроль. Немає контролю - немає грошей. Поганий контроль - погано з грошима. Хороший контроль означає ситість, кредитоспроможність, світле майбутнє.
29-й закон - «Приберіть до рук банківську систему, надра, комунікації, уми людей, і у вас ніколи не закінчаться гроші».
Але в нашій країні все це вже зроблено, це місце вже зайнято, тому на цьому пункті я зупинятися не буду.
30-й закон - «Платіть тільки за стовідсотковий продукт, стовідсотковий якісний результат, потрібний вам».
Ніколи не платите за роботу, зроблену наполовину. І навіть за роботу, зроблену на 99% теж не платите. Будьте в цьому непримиренні. Платіть тільки за Цінний Кінцевий Продукт
31-й закон - «Не витрачайте гроші з коліс».
Не витрачайте зароблені гроші з коліс. Завжди плануйте свої доходи і витрати. Потім, коли гроші зароблені, сядьте і сплануйте розподіл цих грошей. До біса стражденних і просять. До біса все терміновості! Всіх під три чорти. Це ваші гроші. Самі сядьте і розплануйте, куди ви їх дінете і тільки потім їх витрачайте. Ніколи не витрачайте гроші поза планом (за винятком екстрених випадків таких, як захворів, ....)
32-й закон - «Подумки створіть потік грошей в свою сторону».
Подумки уявіть, що у вас на столі просто пачки-пачки-пачки грошей ... вони всюди, вони не дають вам пройти, просто кошмар какой-то.
33-й закон - «Ніколи не пізно стати багатим».
Можна почати і в 70 років і все встигнути: і заробити, і витратити.
34-й закон - «Ніколи не розраховуйте на державу».
Мета будь-якого наявного на планеті держави - зробити вас жебраком, зробити вас залежним від подачок і примх влади, зробити з вас слухняного голосователя шляхом обіцянок і дріб'язкових подачок у вигляді соціальної допомоги. Так що не варто розраховувати на доброго правителя - він добрий тільки по телевізору і рівно настільки, наскільки це потрібно, щоб викликати ваш захват.
35-й закон - «Пам'ятайте: поки ви самі не примусите людей працювати на себе і не зробите їх щасливими, працюючи на вас, нікому і в голову не прийде допомогти вам з грошима. Ви самі створюєте свою грошову щастя (або це робить ваш коханий чоловік) ».
36-й закон - «Гроші мати не соромно, соромно - бути бідним».
37-й закон - «Купити можна все, крім вашої совісті, честі, любові, підтримки ваших близьких і друзів».
Дорожите своєю честю, совістю і тими, з ким ви пов'язані узами любові і дружби. Інакше у вас не буде грошей, або вони будуть смердить і смердіти.
38-й закон - «Крихти заробляються при отриманні зарплати - це робота за оклад за відсутності явно вираженого продукту. Це добровільне марнування життя в статусі овоча ».
Гроші на життя і, можливо, на якісь інтереси в житті заробляються на роботі при отриманні заробітної плати за щось цінне, що ви робите для компанії. Тут уже є присутнім ризик, отримання частини або всіх грошей у вигляді відсотків, бонусів, премій та іншого, зав'язь
Гроші, які дозволяють жити досить повноцінним життям, заробляються, коли до попереднього додається відповідальність і ви стаєте керівником від начальника відділу до директора компанії.
Далі можна було б вивести ще кілька рівнів і можна було б придумати їм якісь назви, але останнім рівнем, де заробляються гроші, яких не вистачає на «Все», є рівень Ігри. Це рівень, коли ви не працюєте, ви граєте. Добре, згадайте, як ви грали в якусь гру в дитинстві! Згадайте, як захоплювала вас ця гра! Згадайте той драйв, то стан Уххх !!! А тепер уявіть, що точно так само, граючи і играючись, можна матеріалізувати гроші.
39-й закон - «Не витрачайте ваше життя на соцмережі, порожню балаканину, дурних людей та інші непотрібні речі - вони вам не принесуть ні грошей, ні щастя».
Життя, звичайно, не можна виміряти в грошах. Щастя теж не можна виміряти в грошах і його не купиш ні за які гроші. Але так уже сталося, що краще в пошуках щастя мати гроші, ніж будувати своє щастя в злиднях.
40-й закон - «Гроші йдуть до того, хто готовий бути причиною і брати на себе відповідальність за всі наслідки, пов'язані з зароблянням грошей».
Багаті впевнені - «я творець свого життя», бідні точно знають - «від мене нічого не залежить». Бідні відчувають себе жертвою обставин і все, чим вони багаті, це звинувачення, виправдання, скарги.
41-й закон - «Багаті вміють орати,« здираючи пальці в кров », вчитися на своїх і чужих помилках, просто вчитися, вбираючи весь успішний досвід, ... кожен з них впевнений, що він творець свого щастя».
Мало сидіти і медитувати про те, що типу «Гроші йдуть до мене рікою», треба ще й працювати. І, будь ласка, викиньте з голови ідею, що якщо людина багата, то він шахрай і все йому дістається легко і весело. Абсолютна більшість бізнесменів - це талановиті люди, які домагаються успіху «власним потом і кров'ю».
+
42-й закон - «І, звичайно, ось ця банальність (як здавалося б):« Наш дохід прямо пропорційний нашої цінності - скільком людям ми можемо допомогти ».
Скільком людям допомагає наш продукт (товар або послуга). Наскільки сильно ми вирішуємо або задовольняємо потреби максимальної кількості людей. Наскільки широко ми охоплюємо тих, хто здатний платити і так далі і тому подібне.
43-й закон - «Ну і останнє (на сьогодні) - побільше здорових понтів».
Як би дико це не звучало, але для початку самі собі скажіть, що ви кращий, а потім станьте їм. А якщо говорити про вашу компанію, то просто зробіть так, щоб за допомогою піару ви придбали загальноросійську популярність і популярність. У наше століття під маркою популярних розкручених брендів продають всяку нікчемну хрень, типу «Ковбаса м'ясна» в якій вміст м'яса 3,7%. А якщо ваш продукт буде ще і відповідати найвищим стандартам якості у вашій галузі - ви завдяки грамотному піару і прекрасного продукту озолотитеся.
Я не претендував і не претендую на те, що я описав всі закони поводження з грошима. Але, можливо, ці замітки допоможуть вам більше заробляти і отримати, таким чином, трохи більше свободи.
PS Ця стаття за короткий проміжок часу стала надзвичайно популярна і затребувана - я отримав безліч позитивних відгуків і подяк від читачів. Це надихнуло мене на створення цілого збірника самих популярний і популярних статей під назвою «Секс, Бізнес, Життя». Ця книга теж виявилася дуже затребуваною - на моїх семінарах моментально розлітаються всі привезені з собою екземпляри. Почитайте і ви, шановні колеги
Немає коментарів:
Дописати коментар